כמה זמן לוקח הליך פשיטת רגל

שאלה נפוצה מאוד, שעולה שוב ושוב בשיחות שלי עם לקוחות המתמודדים עם קשיים כלכלים היא “כמה זמן לוקח הליך פשיטת הרגל?"    

התשובה האמתית והכנה היא שכל הליך הוא אינדיבידואלי וייחודי, וגם אם אתם מכירים מישהו שאצלו כל ההליך לקח שנה וחצי בלבד, זה לא אומר שגם אצלכם זה יהיה ככה.

הליך פשיטת רגל כפי שנקבע בפקודת פשיטת הרגל  אינו מתנהל על פי לוחות זמנים המוגדרים מראש. לא ניתן לקבוע מראש כמה זמן יימשך הליך פשיטת הרגל. באופן תאורטי הליך פשיטת רגל יכול לארוך כ- 7 חודשים או אף כ- 7 שנים או יותר והכל תלוי בנסיבותיו של כל מקרה. הליך פשיטת רגל טיפוסי נפתח כבקשה למתן צו פשיטת רגל בבית המשפט וזמן מה לאחר מכן נכנס החייב לכינוס נכסים על פי צו כינוס. דיון בבקשת החייב למתן צו פשיטת רגל נקבע בטווח של כשנה או שנה וחצי ממועד פתיחת הליך פשיטת הרגל ובמהלך תקופה זו מצוי החייב בפשיטת רגל.

אילו גורמים משפיעים על משך ההליך ?

גורמים משתנים ומרכזיים שעשויים להשפיע על משך הליך פשיטת הרגל:

  • גיל החייב
  • גובה החוב
  • צו התשלומים שנקבע במסגרת ההליך
  • השופט בתיק – מה האג’נדה שלו?
  • המנהל המיוחד שמונה לטיפול בתיק ודרכי העבודה שלו


לכל המשתנים הללו יש משקל כזה או אחר על פרק הזמן שההליך יימשך.

אם אתם רוצים להביא לסיום מהיר ככל הניתן של הליכי פשיטת הרגל, יש לכם אינטרס ברור ומובהק לשתף פעולה ככל שיידרש עם המנהל המיוחד ועם לשכת ההוצאה לפועל ולנסות לעשות רושם חיובי על הנושים שלכם. דיווח אמין ותשלום עקבי ושוטף לקופת הכינוס, יאירו אתכם באור טוב ויראו לגורמים הממונים בתיק כי הכוונות שלכם טובות ואתם באמת ובתמים מעוניינים לסיים עם החובות ולצאת לדרך חדשה.           

יחד עם זאת, חשוב לגלות סבלנות כפי שאתם כבר מבינים, הרבה מהדברים שישפיעו על ההליך נמצאים מחוץ לשליטתכם.

צעדים לא נכונים וקבלת החלטות שלא מבוססת על ניסיון וידע עלולים לגרור את הליך פשיטת הרגל לזמן ארוך מהרגיל ולהחמיר את מצבכם ולגרום לכך שהליך פשיטת הרגל יימשך זמן רב מאוד.    

משכך חשוב ביותר להיעזר בעורך הדין המתמחה בדיני חדלות הפירעון וייצוג חייבים לאורך כל שלבי ההליך. 

רוצים לדעת עוד ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות . אמינות . הצלחה