היתרונות בהליך פשיטת רגל

בסיטואציה בה אנשים נקלעים לחובות, הם נכנסים למצוקה ולחרדה מה באפשרותם לעשות, זאת מחוסר ידיעה כי קיים בחוק הישראלי פתרון מדהים, של הליך מפשטי, אשר מסייע לאנשים שנקלעו לחובות לצאת ממנו בצו הפטר.

למרות שקיימים תיקי הוצאה לפעול רבים, אשר גוררים ריביות, עיקולים, הגבלות וכו', קיים הליך משפטי מצוין הנקרא הליך פשיטת רגל. הליך פשיטת הרגל מיטיב מאוד עם החייבים שכן מסייע להם לצאת מהמצב הכלכלי הדחוק, מאפשר להם שקט ואפשרות להתפרנס בכבוד יחד עם תשלום אחד כולל קופת הפש"ר.

במסגרת הליך פשיטת רגל, העיקולים שנרשמו על חשבונות הבנק של החייב או על משכורתו, יעוכבו, ההגבלות שהוטלו על רישיון הנהיגה או שיוטלו בעתיד במסגרת תיקי הוצאה לפועל שיפתחו בשל אי עמידה בהחזר תשלומים, תבוטל וכן אף ניתן יהיה לנהל חשבון בנק ביתרה

הטבות שקיימות בהליך פשיטת הרגל?

בהליך פשיטת רגל, לא רק שההגבלות שהוטלו או יוטלו במסגרת הוצאה לפועל יוסרו, אלא ישנם יתרונות רבים אחרים בהליך פשיטת הרגל:

  1. במסגרת הרפורמה בהליך פשיטת הרגל, לאחר בדיקת כל הנתונים, החובות, הכנסות והוצאות של החייב והתא המשפחתי שלו, המנהל המיוחד (עו"ד אשר מונה ע"י בית המשפט לפקח ולנהל את תיק הפש"ר), מציע תוכנית פירעון שקולה, אשר החייב יעמוד בה לתקופת זמן מוגדרת, קצובה בזמן, אשר בסופה, יזכה לקבל צו הפטר, דבר שלא היה קיים עד כה במסגרת הליכי הוצאה לפועל.
  2. הריביות שנושים גבו מהחייבים מופסקות וגובה החוב נקבע באופן סופי. במסגרת הוצאה לפועל, הריביות אינן מפסיקות, והחובות לעיתים קרובות מכפילים את עצמם ומקבלים ממדים לא פרופורציונאליים עם השנים.
  3. לא קיימת כל דרישה לתשלום שלושה אחוזים מגובה החובות, כפי שקיים באיחוד תיקים, במסגרת הוצאה לפועל. 
  4. לא קיימת כל רדיפה של נושים אחרי החייב. לחייב יש שקט נפשי שלא ינקשו לו בדלת ויעקלו רכוש מביתו. משכורותו מופקדת לחשבון הבנק שלו ואין לו כל חשש לעיקולה. קיים לחייב רישיון נהיגה, הוא הוא עצמאי ויכול לנהל את חייו באופן נורמטיבי ללא תלות באחר.
  5. אחד היתרונות הכי טובים בהליך פשיטת ברגל הוא סיומו. כאשר חייב, סיים את ההליך, והוא מתחיל חיים חדשים, דף חדש, ללא כל חובות, ללא תחושת רדיפה, או של רגשות אשמה, זוהי התחושה הטובה ביותר שחייב יכול להרגיש משך חייו. סופיות ההליך נותנת תקווה לחייבים, כי הם יכולים לצאת מהמצב הכלכלי הדחוק לו הם נקלעו, ויש סיכוי, קיים כזה, שהם יחזרו לחיים נורמטיבים, רגילים, יוכלו לצאת לחופשות לחוץ לארץ (לחו"ל), לרכוש נכסים בעתיד, לפתוח עסקים בעתיד וכו'.
  6. עוד יתרון בולט בהליך פשיטת הרגל הוא היכולת להגיע להסדר נושים בכת עת הבליך פשיטת הרגל. פקודת פשיטת הרגל מקנה לחייב את היכולת להציע הסדר נושים להן פני מתן צו כינוס, הן לאחריו, הן לפני הכרזתו כפושט רגל וכן לאחר ההכרזה, הן לפניצו הפטר, קרי בכל אחד משלבי ההליך ובכל עת, כך שישלם חלק מחובותיו ויסיים את הליך בהסדר כפוף להסכמת הנושים ולאישור בית המשפט. גם במקרה כזה יתקבל צו הפטר לחייב, כלומר צו שפוטר אותו מכל חובותיו שנוצרו לפני מתן צו הכינוס כלפי אותם נושים בהסדר.
רוצים לדעת עוד ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות . אמינות . הצלחה